FAQ

Biodegradowany materiał to taki, który może zostać rozłożony na czynniki proste takie jak węgiel, tlen i wodór. Granulat Skropak wytworzony został na bazie skrobi roślinnej z dodatkiem biodegradowalnych polimerów. Unikalna receptura produktu powoduje, że ulega on szybkiej degradacji w środowisku naturalnym.

W ramach określenia zrównoważony rozwój ująć można produkt lub proces jego wytwarzania, który nie wpływa na zmianę dostępności danych zasobów w przyszłości. Począwszy od pól uprawnych skończywszy na paczce u odbiorcy przesyłki, Skropak to przyjazny środowisku materiał opakowaniowy, który zabezpiecza przesyłkę, tak samo jak możliwość jego wykorzystania przez przyszłe pokolenia.

Oczywiście! Skropak to w 100% biodegradowanly materiał opakowaniowy, który w wielu testach wypada znacznie lepiej niż alternatywne materiały wykonane na bazie polistyrenu.

Tak, biodegradowalne granulat Skropak wyjatkowo dobrze nadają się do zabezpieczania produktów które wymagają opakowań antystatycznych. Ponadto Skropak doskonale zabezpiecza przesyłki bez względu na ich kształt i rozmiar, co czyni go idealnym rozwiązaniem przy wysyłce urządzeń elektronicznych.

Oczywiście, Skropak może być wykorzystywany wielokrotnie.

Należy pamiętać, iż nasza przyszłość zależy od tego co dziś wyrzucamy do śmieci. Skropak jest materiałem w 100% biodegradowalnym i może być wyrzucony z czystym sumieniem.
Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na pozbycie się niepotrzebnych chrupków:

  • Granulat skrobiowy można umieścić w dużym pojemniku, miednicy lub wannie i prosto rozpuścić przy użyciu ciepłej wody. Zapewniamy, że materiały wykorzystane do produkcji chrupek nie mają żadnego wpływu na armaturę sanitarną oraz na przewody kanalizacyjne.

  • Skropak można też umieścić w przydomowym kompoście lub ogródku. Nie należy się też martwić, jeżeli część chrupków przez przypadek ucieknie nam na ogród sąsiada. Wystarczy poczekać na pierwszy deszcz lub podlewanie.

  • Ciekawym sposobem wykorzystania niepotrzebnych chrupków może być zabawa, w której dzieci, przy użyciu odrobiny wody sklejają końcówki chrupków tworząc różne ciekawe kształty. Jak zabawa się skoczy można je po prostu rozpuścić w wodzie.

Nie! Już na samym początku procesu produkcyjnego ze skrobi przeznaczonej do produkcji materiału opakowaniowego usuwane są cukry i inne składniki odżywcze, które mogą być atrakcyjne dla szkodników.

Nie polecamy jedzenia materiałów opakowaniowych. Mimo, iż wykonane są na bazie skrobi, to proces produkcyjny nie jest prowadzony w sposób wymagany przy produkcji żywności. Dlatego też nasz granulat nie mogże być traktowany jako produkt spożywczy.